Gürcistan Turu

018

1.GÜN: Tiflis’te rehberimiz ile buluşuyor otelimize eşyalarımızı bırakmak için gidiyor kısa bir dinlenmenin ardından Kısa bir Tiflis turu yapıyoruz. Sameba Kilisesi – Eski Tiflis sokakları akşam yemeğimizi almak üzere restaurantımıza varış. Akşam yemeğinin alınmasının ardından otelimize hareket.

2.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Antik başkent Mtskheta’ya hareket ediyoruz. Jvari Manastırı ve Svetitskhoveli Kilisesini ile Arkeoloji müzesi gezisinin sonrasında öğle yemeğimizi alıyor Tiflis’e geri dönüyoruz. Turtle Gölüne gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz gölde sandal keyfi yapabilir cafelerde kahvelerini duyumlayabilirler. Turtle gölünden Tiflis’e hareket ediyor akşam yemeğimizin alınmasının sonrasında otelimize gidiyoruz.

3.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Tiflis merkezi gezmeye koyuluyoruz. “Kartlis Deda”(Gürcü Anne) Heykelini, Osmanlı Hamamları, Shardan Sokağı, Chavchavadze Caddesi, Filarmoni Orkestra Binası, Cumhuriyet Meydanı, Rustavelli Caddesi, Parlamento ve Opera Binaları ile Özgürlük Meydanını ile nehrin diğer yakasındaki eski Tiflis yapılarını, Mtatsminda, Nari Kalesi, Metekhi Tapınağını görüyor. Tiflis sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğinin alınması için restaurantımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrası otelimize hareket.

4.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Gori – Kutaisi üzerinden Batum. İlk olarak Gori’de bulunan Stalin Müzesi, Stalin’in doğduğu ev ve Stalin’in Vagonunu geziyor Gori sokaklarında vereceğimiz serbest zamanın sonrasında Kutaisi’e ulaşıyoruz. Kutaisi de vereceğimiz serbest zamanın sonrasında akşam saatlerinde Batum’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi restaurantımızda aldıktan sonra otelimize gidiyoruz.

5.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Batum’u dolaşmaya başlıyoruz. Botanik bahçesi, Meryem Ana Kilisesi, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Acara Müzesi, Poseidon Heykeli, Ay saatini geziyor Andrew heykeli ve Gonia Hisarı gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyor kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için restaurantımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrası ışık gösterileri izliyor ve serbest zaman.

6.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında çıkış işlemlerini tamamlıyor ve otelimizden ayrılıyor. Uçak saatine göre serbest zaman veriyoruz.